Úvod > Obec > Aktuality > Anketa - Svoz komunálního odpadu

Anketa - Svoz komunálního odpadu

Vážení spoluobčané,

v minulých dnech proběhla namátková kontrola svozu komunálního odpadu. Rozbor provedla na požadavek obce společnost Ekola Libchavy. Výsledek je alarmující, ve větší míře převažuje bio odpad, který můžeme kompostovat či svážet ke kompostaci a neubírat si ze svozové kvóty, která je rok od roku nižší (dané zákonem). V minulém roce se nám podařilo udržet svozovou kvótu a tím se vyhnout zvýšenému poplatku nad rámec této kvóty, za což Všem občanům, kteří poctivě třídí, děkujeme.

Na druhou stranu se musíme zamyslet, jak s výsledkem rozboru naložit, jak efektivněji třídit a vynechat ve svozu komunálního odpadu bioodpad. V dohledné době stát chystá změnu v nakládání s odpadem nad rámec svozové kvóty (nutnost vozit odpad do spalovny). Tato změna zasáhne obce tím, že dojde k výraznému zvýšení nákladů na svoz.

S cílem připravit se na tuto situaci a eliminovat složky komunálního odpadu na minimum, se již nyní snažíme zavést některá opatření.

V souvislosti s připravovanou změnou a v návaznosti na výsledek rozboru komunálního odpadu v naší obci bychom Vás rádi požádali o Váš názor, který bude podkladem pro nastavení odpadové politiky v naší obci.

Občanům, pro které není v technických možnostech mít nastavenou aplikaci Munipolis a chtěli by se zúčastnit ankety, nabízíme následující řešení. Je možnost vyzvednout si dotazník na obecním úřadě, anonymně vyplnit a poté vhodit do obecní schránky, která je umístěna na zdi budovy úřadu vedle vchodových dveří. Možností je i telefonicky kontaktovat obecní úřad a my Vám na požádání dotazník doneseme (určeno pro seniory a osoby se zdravotním omezením).

Anketa byla spuštěna v neděli 14.10.2024 a bude ukončena 18.10.2024. Ještě v pátek 18. 10.2024 můžete v anketě hlasovat.

Děkujeme všem občanům, kteří se našeho průzkumu zúčastní.

Zastupitelstvo obce

Obrázek1.jpg